Szkolny Dzień (zakochanego) Humanisty

9 lutego, a więc tuż przed feriami, odbył się , po raz pierwszy  w naszej szkole, Dzień Humanisty. Dwugodzinny spektakl  zgromadził , oprócz Dyrekcji i młodzieży, również gości honorowych. Święto humanistów to jeden z elementów roku jubileuszu 40-lecia ZSCKU. Podobnie jak kwietniowa gala, również dzisiejsze spotkanie przebiegało pod hasłem :”Szkoła, która łączy pokolenia”. W tym dniu nie mogło zatem także zabraknąć w naszych murach emerytowanych humanistów-Pani Elżbiety Szczesiak oraz Pana Jerzego Kurzei. Uroczystość rozpoczęła prezentacja multimedialna o Zbigniewie Herbercie , poecie , do którego należy patronat w 2018 roku , poprzedzona wierszem „Prośba „ w wykonaniu Przemysława Gintrowskiego .

Szkolny Turniej Wiedzy Pożarniczej

Po raz kolejny w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Wiedzy Pożarniczej z cyklu „Młodzież zapobiega pożarom”.

W czwartek, 8 lutego 2018 r., chętni uczniowie z naszej szkoły rozwiązywali test z wiedzy o pożarach. Najliczniejszą klasą biorącą udział w rywalizacji, była 1E, ale nie zabrakło też strażaków z 3 BW i 1 BS. W sumie test pisało 19 osób.

Zwycięzcą turnieju został Denis Wojdęcki  - uczeń  klasy 3BW, na drugim miejscu uplasował się Michał Zawodni z 2 BW, na trzecim, Bartosz Makowski z 1 BS. Uczniowie ci  będą reprezentowali  naszą szkołę w miejskich eliminacjach turnieju wiedzy pożarniczej. Osobami, które wspierały,  a zarazem przeprowadzały turniej byli Panowi e- Marek Graniczny i Jacek Marciniak. W jury zasiadała także Pani Kinga Kubicka.

III POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO-OBRONNE KLAS MUNDUROWYCH

07 lutego w czwartek odbyły się III POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO-OBRONNE 
KLAS MUNDUROWYCH
. Organizatorami zawodów byli:

  • Powiatowa Organizacja Ligi Obrony Kraju w Koninie,
  •  Komendant Miejski Policji w Koninie,
  • Wojskowy Komendant Uzupełnień w Koninie przy wsparciu i pomocy starosty konińskiego oraz Prezydenta  Konina

Celem zawodów było popularyzowanie wśród młodzieży klas mundurowych , zagadnień związanych z obronnością kraju oraz podnoszenie sprawności fizycznej.

Zawody są formą rywalizacji zespołów w zakresie umiejętności sportowo-obronnych.

Nasi uczniowie zawalczyli o tytuł Mistrza Sudoku…

Logicznym myśleniem rozpoczęli miesiąc luty uczniowie naszej szkoły. 01.02.2018r. w Zespole Szkół Górniczo-Energetycznych odbył się  Powiatowy konkurs dla uczniów szkoły podstawowej, gimnazjalnej i ponadgimnazjalnej o tytuł MISTRZ SUDOKU- MISTRZ LOGICZNEGO MYŚLENIA. Współorganizatorem konkursu był Miejski  Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie.

Naszą szkołę reprezentowały:

Paulina Bugajska  z klasy 1BS

Anna Patrzykąt z klasy 3E

Natalia Zimna z klasy IVL

Dziewczyny przez 30 minut zmagały się z grą logiczną Sudoku, a po 15- minutowej przerwie, próbowały swoich sił w  rozwiązywaniu  krzyżówki matematycznej.

 Zawodniczkom należą się wyrazy uznania, a organizatorom dziękujemy  za miłe przyjęcie.

Danuta Olczak po raz drugi w murach ZSCKU

Po raz drugi mieliśmy okazję gościć w murach szkoły konińską poetkę - Danutę Olczak. Tematyka spotkania była niezwykle magiczna, bo dotyczyła... Aniołów. Nasza lokalna literatka  od dawna zajmuje się kolekcjonowaniem Aniołów, ma ich już  ponad 400. Jak sama stwierdziła lubi przebywać w ich towarzystwie i  to właśnie  od nich czerpie nowe pomysły na  tworzenia swoich wierszy. Podczas spotkania opowiedziała o doświadczeniach  podróżniczych, o pasji  fotografowania. Artystka posiada  setki zdjęć ze swoich  wypraw po świecie. Na spotkaniu uczniowie z klasy 2P, 2BW oraz 1L mieli okazję zaprezentować, we własnej interpretacji, wiersze Pani Danuty.

Zjazd Absolwentów w ZSCKU

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. S.Batorego, czyli „ szkoła w sercu miasta”, bo przy bulwarze nadwarciańskim, istnieje od 1978 roku. Niemalże   30 000 absolwentów form szkolnych i pozaszkolnych, o  setkach różnych kierunków i specjalności pracuje dziś w Poznaniu, Koninie ,Warszawie. Już 40 lat placówka  kształci klasy wieczorowe, zaoczne, ale  przede wszystkim młodzieżowe. Klasy mundurowe-policyjna, bezpieczeństwa wewnętrznego i celna - aktywnie uczestniczą we wszystkich wydarzeniach patriotycznych miasta Konina. Technika natomiast są w czołówce konińskich szkół młodzieżowych.

Obóz w Kazimierzu Biskupim

Młodzież z jednostki 4150 Związku Strzeleckiego „Strzelec”, której sztab znajduje się w naszej szkole oraz  zaprzyjaźnieni członkowie jednostki strzeleckiej z Kalisza i Lubonia, brała udział w miniony piątek i sobotę (19 i 20 stycznia 2018r.)  w obozie patriotyczno- integracyjno- sprawnościowym w Kazimierzu Biskupim. Zajęcia prowadziła kadra z konińskiej jednostki, przy wsparciu dowódców jednostek z Kalisza- podporucznika Piotra Kępińskiego oraz z Lubonia- młodszego inspektora Łukasza Kołcza.W obozie uczestniczyła również zaprzyjaźniona z jednostką Grupa Rekonstrukcyjna „Rudzica”, tym razem bez samochodów wojskowych. Po raz pierwszy w obozie gościnnie brała również udział młodzież z klasy strażacko- handlowej z wychowawcą Panią Darią Biernat

TECHNIKUM w Zespole Szkół CKU w Koninie wśród najlepszych Techników w Wielkopolsce”

12 stycznia w Audytorium Wydziału Prawa i Administracji UAM odbyła się uroczystość nagradzania najlepszych szkół średnich w województwie wielkopolskim. Nasza szkoła, wśród stu uwzględnionych w Rankingu Perspektyw, znalazła się na 41 miejscu w Wielkopolsce, jest to jednocześnie 1 miejsce w mieście Koninie.”To zasługa nas wszystkich” – mówi dumny dyrektor szkoły - Krzysztof Pachciarz -  „Chociaż sukces ma zwykle wielu ojców , to duma rozpierać powinna wszystkich 347 uczniów naszych techników, a kształcimy młodzież w technikach: ekonomicznym o profilu administracyjnym o specjalności służba celno - skarbowa - jest to klasa mundurowa.

Studniówka 2018

Studniówka 2018 w ZS CKU-13 stycznia, Ślesin, Hotel  Papaver, g.19:00

W Studniówce 2018 uczestniczy 5 klas młodzieżowych:

-LO (profil-bezpieczeństwo wewnętrzne)

-LO (policyjna )

-Technikum handlowo-informatyczne

-Technikum logistyczne

-Technikum turystyczne

Łącznie 159 osób wraz z osobami towarzyszącymi.

AS

... więcej zdjęć w galerii

Pracowity tydzień dla ekonomistów z klasy III E

Dzień po pisemnych egzaminach zawodowych - 12 stycznia 2018, uczniowie klasy III technikum ekonomicznego: Albert Szczepaniak i Marcin Wróbel wzięli udział w regionalnym etapie XXXI Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, która odbyła się w Poznaniu na Uniwersytecie Ekonomicznym. Olimpiada jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne a jej celem jest edukacja ekonomiczna młodzieży, umacnianie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki dwugodzinnych zmagań 60 uczestników, którzy zmierzyli się z problematyką tegorocznego hasła przewodniego olimpiady: „Wyzwania współczesnego rynku pracy”.

Subscribe to RSS - aktualności