200 osób biegiem uczciło pamięć Żołnierzy Wyklętych

Po raz czwarty Jednostka Strzelecka 4150 Konin przy ZSCKU i Aktywni Konin zorganizowali w Koninie Bieg Tropem Wilczym upamiętniający Żołnierzy Wyklętych. W tegorocznej edycji imprezy wzięło udział ponad 200 osób.
Tym razem bieg zorganizowany został w nowym miejscu - uczestnicy pokonywali trasę wokół jeziorka Zatorze, na dystansie 1963 m (upamiętniającym rok śmierci Józefa Franczaka ps. ,,Lalek", ostatniego żołnierza polskiego podziemia niepodległościowego) oraz bieg główny na dystansie ok. 4000 m.
Każdy uczestnik biegu, oprócz ciepłej grochówki, mógł liczyć na pamiątkową koszulkę i medal. W tym roku upamiętniony został rotmistrz Witold Pilecki, żołnierz Armii Krajowej oraz autor raportów o Holocauście, stracony przez komunistyczne władze Polski w 1948 r. - postać  wybitna i warta pamięci współczesnych. 
 
Uczniowie naszej szkoły zabezpieczali również trasę biegu oraz przedsięwzięcie od strony logistyki imprezy sportowej pod opieką nauczycieli: Jacka Marciniaka, Marka Granicznego oraz  Janusza Gniewkowskiego.
Wyniki biegu:
1963 m:
Kobiety: 1. Marta Kochańska, 2. Klaudia Olejniczak, 3. Klaudia Bandowska
Mężczyźni: 1. Adrian Moralewski, 2. Kacper Kolosek, 3. Sebastian Radke
 
4000 m:
Kobiety: 1. Agnieszka Cieślak, 2. Anna Kleśta, 3. Paulina Rybicka
Mężczyźni: 1. Kamil Perz, 2. Andrzej Pawełczak, 3. Owen O'Sullivan
 
Najstarszy zawodnik: Wojciech Raczak
Najmłodszy zawodnik: Gabrysia Pawełczak
Najliczniejsza drużyna: Jednostka Strzelecka 4150 Konin
Najliczniejsza rodzina: Mądry (pięć osób).
Koordynator imprezy Tomasz Andrzejczak
JG
 
Foto: konin.lm