HISTORYCZNY SUKCES NASZEJ UCZENNICY

W grudniu 2017 roku 16 uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym „KRĄG”, organizowanym przez Stowarzyszenie Upowszechniania Wiedzy i Kultury Regionalnej „Pokolenie” przy współpracy merytorycznej z Wydziałem Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W tegorocznej edycji młodzież rozwiązywała test dotyczący historii Polski po 1945 roku oraz pisała rozprawkę
na temat tradycji i zwyczajów naszego regionu. Tematyka  ta ,obfitująca w wiele trudnych,  złożonych problemów i wydarzeń w dziejach naszego państwa, z pewnością nie należy więc  do łatwych.

Konkurs  odbywał się w naszej szkole po raz pierwszy. Tym bardziej więc ogromnym sukcesem jest uzyskanie tytułu laureata III miejsca w kraju przez  uczennicę z klasy 2P – Martynę Siwińską.

Uroczyste wręczenie dyplomu i nagrody odbędzie się podczas Gali 40-Lecia Szkoły. Serdecznie gratulujemy.

AF