Kolędnicy z ZS CKU w konińskim szpitalu

Występy naszych kolędników dla chorych to już tradycja. Podobnie jak w ubiegłym roku, także dzisiaj, w przedświątecznym okresie uczniowie klasy drugiej Technikum Handlowego Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego pod opieką wychowawcy - Doroty Anasiewicz oraz opiekuna świetlicy, Iwony Przychodzkiej, odwiedzili Wojewódzki Szpital Zespolony w Koninie. Pacjenci oddziałów, onkologicznego i rehabilitacji, niezwykle ciepło i serdecznie przyjęli kolędników.

Koncert odbył się w nietypowych warunkach, bo … na szpitalnym korytarzu. Ze względu na stan zdrowia, nie wszyscy chorzy mogli oglądać występ z bliska, wielu z nich słuchało kolęd w szpitalnych łóżkach. Podczas występów młodzieży pacjenci nie kryli wzruszenia. Był to moment refleksji, wyciszenia, przemyśleń… Wspólne kolędowanie, życzenia i wzruszenie pacjentów oraz personelu szpitala, a także ciepłe słowa i podziękowania skierowane pod adresem uczniów, były dla nas pięknym podziękowaniem za pracę. Personel oddziału onkologicznego przyjął „kolędników" szczególnie miło i ciepło. Na młodzież po występach czekała słodka niespodzianka i serdeczne, płynące prosto z serca zaproszenie na kolejny rok.

Szczególne podziękowania kierujemy dla oddziałowej oddziału onkologicznego- pani Ewy Fekner za pomoc w organizacji i ciepłe, serdeczne przyjęcie.