Spotkanie wigilijne na formach zaocznych

W dniu 16 grudnia 2017 r. odbyło się spotkanie wigilijne dla społeczności szkolnej, którego organizatorem był Samorząd Słuchaczy. W spotkaniu uczestniczyli: Dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy administracji oraz obsługi, słuchacze form zaocznych, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, dzieci naszych słuchaczy oraz osoby samotne ze środowiska lokalnego. Gościem specjalnym naszej uroczystości był Prezydent Miasta Konina - Pan Józef Nowicki. Atmosfera była bardzo uroczysta i podniosła.

Na początku gospodarz uroczystości, Przewodniczący Samorządu Słuchaczy Artur Napieralski, powitał wszystkich gości. Następnie Pan Dyrektor, Krzysztof Pachciarz, złożył wszystkim obecnym życzenia świąteczne oraz opowiedział o symbolice i znaczeniu Świąt Bożego Narodzenia. Z kolei Prezydent Konina, Pan Józef Nowicki, życzył wszystkim zebranym, żeby był to czas wielu spotkań rodzinnych. Apelował, żeby tych świąt nie zmarnować, jak najlepiej je przeżyć i by jak najpiękniej zaowocowały. I to zarówno w naszym życiu rodzinnym, osobistym, jak i społecznym.

Wszyscy zasiedli przy pięknie udekorowanych i obficie zastawionych stołach wigilijnych. Słuchacze sami przygotowali potrawy, które znakomicie oddawały klimat i tradycję zbliżających się świąt. Wszystkie były bardzo smaczne, kolorowe i z pomysłem wykonane. Podczas spotkania w klimat przedświąteczny wprowadziła wszystkich gości wspaniale przygotowana część artystyczna, podczas której słuchacze form zaocznych śpiewali kolędy oraz pastorałki.
Kolędowała z nami także orkiestra dęta z Gminnego Ośrodka Kultury w Babiaku   Niespodziewanie pod koniec uroczystości odwiedził nas Święty Mikołaj, który obdarował wszystkie dzieci prezentami.

Ogromne podziękowania za przygotowanie tej uroczystości należą się wszystkim słuchaczom szkół zaocznych, a w szczególności Przewodniczącemu Samorządu Słuchaczy –Arturowi Napieralskiemu oraz: Izabeli Wójcik, Dawidowi Adamkowi, Dorocie Bartczak, Dominice Antoniak, Patrykowi Kędzierskiemu, Andżelice Paprzyckiej, Łukaszowi Karczewskiemu, Karolowi Kolskiemu, Dawidowi Tomickiemu oraz samorządom wszystkich klas zaocznych. Część artystyczną spotkania przygotowała Pani Danuta Głoszkowska  wraz ze słuchaczami naszej szkoły. Dekorację sali wykonał kol. Artur Napieralski.

J.M.