Absolutorium 2018

Czytasz
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Absolutorium 2018

Kwiecień 27, 2018 - 18:06
Opublikowano w:

27 kwietnia 2017 roku w Szkole Muzycznej, odbyły się uroczystości absolutoryjne ZS CKU im. Stefana Batorego w Koninie, w których uczestniczyli uczniowie klas kończących Technikum Logistyczne, Technikum Turystyczne, Technikum Handlowo-Informatyczne oraz uczniowie klas Policyjnej i Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Absolutorium otworzył dyrektor ZS CKU - pan Krzysztof Pachciarz.

W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości- wiceprezydent miasta Konina Sławomir Lorek, podkomisarz Mirosław Kujawa z Komendy Miejskiej Policji w Koninie, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej „Starówka” w Koninie pan Kazimierz Wiktorski, członek zarządu OSP „Starówka” pani Aleksandra Galor, przewodnicząca Rady Rodziców pani Emilia Rubczewska.

Abiturienci odebrali z rąk dyrektora szkoły  nagrody, dyplomy i wyróżnienia za  pracę na rzecz ZS CKU, tj. w poczcie sztandarowym, Samorządzie Uczniowskim, Kole Wolontariatu,  Związku Strzeleckim Strzelec, w Klubie Młodych Ekonomistów .

Najlepszy uczeń, Mateusz Michalak z klasy IV Technikum Logistycznego,  otrzymał stypendium za wyniki w nauce oraz świadectwo w wyróżnieniem. Maturzysta otrzymał również medal Stowarzyszenia dyrektorów i nauczycieli twórczych i aktywnych szkół zawodowych dla najlepszego absolwenta technikum. Dyplom za szczególne osiągnięcia w dziedzinie logistyki odebrał także Kewin Stolarski z klasy IV Technikum Logistycznego- Laureat Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Oprawę muzyczną uroczystości zapewnił szkolny zespół muzyczny „Midway” pod opieką pana Marcina Pawlika w następującym składzie:

Patrycja Jóźwiak skrzypce
Aleksandra Kubacka klawisze
Alicja Komicz gitara klasyczna i akustyczna
Wiktoria Telesińska gitara basowa
Bartosz Walentynowicz perkusja
Krystian Wojtasik gitara elektryczna
Sandra Kamińska wokal

Zespół „Midway” powstał z inicjatywy dyrektora szkoły, pana Krzysztofa Pachciarza oraz prezesa Ochotniczej Straży Pożarnej „Starówka” w Koninie, pana Kazimierza Wiktorskiego wraz z zarządem OSP „Starówka” w Koninie.  

Po zakończeniu absolutorium, w salach ZS CKU odbyły się ostatnie spotkania wychowawców z uczniami wkraczającymi powoli w dorosłość... Choć młodzi ludzie po raz ostatni zasiedli w szkolnych ławkach, to przed nimi pozostał jeszcze ten jeden z najważniejszych egzaminów w życiu-matura.

Wszystkim maturzystom życzymy  powodzenia i trzymamy za  kciuki!

KK