AKADEMIA NA 100-LECIE NIEPODLEGŁEJ

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

AKADEMIA NA 100-LECIE NIEPODLEGŁEJ

Listopad 13, 2018 - 09:57
Opublikowano w:

Uroczystą akademią uczciliśmy wyjątkową, bo setną rocznicę odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Tym razem cała społeczność szkolna wraz z nauczycielami miała okazję uczestniczyć w uroczystości zatytułowanej „W losie Ojczyzny swej wziąć udział…”, upamiętniającej dążenia Polaków do upragnionej wolności. W programie uroczystości znalazły się narracja historyczna, wiersze i pieśni patriotyczne. Patriotyczny nastrój dopełniała muzyka Fryderyka Chopina, prezentacja multimedialna, specjalnie na tę okazję przygotowana scenografia oraz wystawa poświęcona 100-leciu niepodległości naszego państwa. Spotkanie wytworzyło atmosferę, która, miejmy nadzieję, będzie nam towarzyszyła nie tylko w dniu święta. 

Wolność, o którą zabiegały całe pokolenia nie jest nam dana na zawsze, często trzeba o nią walczyć cierpliwie i wytrwale. Umiejmy zatem docenić to, że żyjemy w wolnym kraju.

AF  

Tagi: