Akceptujemy różnice - Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Akceptujemy różnice - Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu

Czerwiec 05, 2019 - 14:36
Opublikowano w:

Doradca metodyczny MODN w Koninie, specjalista pedagogiki specjalnej - Beata Woźniak przeprowadziła  w klasach II P i II L warsztaty na temat "Akceptujemy różnice - Światowy Dzień Wiedzy na Temat Autyzmu".  Świadomość społeczna w kwestii autyzmu jest bardzo niska. Reakcje na odmienne zachowanie osób z autyzmem bywają okrutne i krzywdzące. Dlatego celem zajęć  było kształtowanie postawy akceptacji wobec osób z zaburzeniami spektrum autyzmu.
W kwietniu uczniowie z Batorego mieli również możliwość wzięcia udziału w konkursie plastycznym "Świat na niebiesko" organizowanym przez Miejski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Koninie, w którym uczennice Dominika Lange, Wiktoria Krzyżak, Wiktoria Sobczak otrzymały wyróżnienia i nagrody książkowe.
Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w MDK w Koninie 27 maja 2019.

Gratulujemy laureatom.
BR