Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Październik 11, 2019 - 08:13
Opublikowano w:

Dom jest kostką wzruszenia…

10 października 2019 roku, teatralną recytacją utworu Zbigniewa Herberta pt. Dom rozpoczęła się inscenizacja z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Akademia została przygotowana przez uczniów klas młodzieżowych pod kierunkiem pani Iwony Przychodzkiej oraz pani Katarzyny Wiśniewskiej Prowadzący akademię – Szymon Gatak, parafrazując utwór poety, szczególnie ciepło powitał nauczycieli, którzy mury szkoły zamieniają w kostkę wzruszenia, do której po latach wraca się ze łzami…Montaż słowno-muzyczny przedstawił metaforę szkolnego świata i nauczyciela jako opiekuna, który pokazuje drogę uczniom, kiedy się pogubią. Odgrywana przez młodzież scena oraz odpowiednio dobrana muzyka miała skłonić do refleksji, a przede wszystkim wskazać na pozytywny wymiar edukacji, która może odmienić los człowieka, pomóc odnaleźć właściwą drogę.  

Prezentacja uczniów idealnie wkomponowała się w klimat tego ważnego dla społeczności szkolnej święta. A jej podsumowaniem był utwór muzyczny przygotowany przez Sandrę Kamińską ze szkolnego zespołu muzycznego Midway.

Pan dyrektor, Krzysztof Pachciarz, podziękował za przygotowane wystąpienie, złożył najlepsze życzenia gronu pedagogicznemu, pracownikom administracji i obsługi oraz uczniom. Podczas uroczystości zostały wręczone Nagrody Dyrektora dla szczególnie wyróżniających się w swojej pracy nauczycieli oraz pracowników administracji i obsługi. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć, uśmiechów i wzajemnych gratulacji.

Wszystkim nauczycielom, wychowawcom, pracownikom obsługi i administracji oraz uczniom jeszcze raz składamy najlepsze życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. To właśnie Wy jesteście spiritus movens naszej szkolnej rzeczywistości!