Drużyna ZSCKU pobiegła dla tych, którzy nie mogą

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Drużyna ZSCKU pobiegła dla tych, którzy nie mogą

Maj 07, 2018 - 21:21
Opublikowano w:
W dniu 06 maja 2018 r. odbył się w Poznaniu bieg Wings For Life World Run. Brało w nim udział prawie 8 tysięcy uczestników, w tym dwóch nauczycieli z naszej szkoły - Pan Janusz Gniewkowski oraz Pan Jacek Marciniak. Jest to nietypowy bieg, w którym meta goni biegaczy. W niedzielę zawodnicy wystartowali równocześnie w kilkunastu miejscach na świecie. Poznań był jedynym polskim miastem, w którym odbywała się impreza. Całość startowego za bieg jest przeznaczana na działalność charytatywną jako wsparcie badań nad leczeniem przerwanego rdzenia kręgowego. Wszystkich uczestników w specjalnym aucie ścigał Adam Małysz. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dzielnie. Przez wiele kilometrów nie dali się dogonić Mistrzowi.  
 
JG