Dyscyplina, nauka i integracja – obóz unitarny klas pierwszych ZS CKU

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Dyscyplina, nauka i integracja – obóz unitarny klas pierwszych ZS CKU

Wrzesień 22, 2019 - 20:32
Opublikowano w:

Tradycyjnie już od  5 lat w   pierwszych   weekendach września młodzież klas pierwszych integruje się na obozie unitarnym organizowanym przez Związek Strzelecki „Strzelec” działający przy ZS CKU w Koninie .Głównym komendantem  i  organizatorem obozu był p. Janusz Gniewkowski.

W dniach 20-22 września 122 osoby z klas 1P, 1PB, 1BW, 1B/S, 1B/Sp,1E,1Ep uczestniczyły w obozie unitarnym  na terenie Ośrodka Wypoczynkowego Gwarek w Ślesinie. Oprócz integracji młodzieży, celem wyjazdu było  nabywanie  umiejętności samodzielnego radzenia sobie w sytuacji biwaku, doskonalenie wiedzy zdobywanej częściowo podczas lekcji profilowych w klasach mundurowych. W programie znalazły się zajęcia z musztry, zajęcia sprawnościowe w Parku Linowym w Ślesinie, szkolenia i wykłady  z zakresu regulaminu służb mundurowych oraz zajęcia z pierwszej pomocy,  strażackie i strzeleckie. W czasie wyjazdu  odbył  się także  marsz po lesie na dystansie 20 km z zastosowaniem zasad zielonej taktyki.  Pogoda dopisała, a uczestnicy mimo intensywnych zajęć w ciągu dnia, z uśmiechem na twarzach  licznie uczestniczyli w wieczornych dyskotekach.

Integracja  i nauka przyniosły zamierzony efekt

MN