Dzień Języków Obcych w ZS CKU

Czytasz
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Dzień Języków Obcych w ZS CKU

Listopad 21, 2018 - 17:39
Opublikowano w:

14 listopada 2018 roku, w naszej szkole, odbył się Dzień Języków Obcych. W uroczystości wzięły udział: pani wicedyrektor Ewa Dąbrowska, pani wicedyrektor Katarzyna Ciszak, członkowie grona pedagogicznego oraz licznie przybyła młodzież.

Świętowanie rozpoczęło się od prezentacji bogactw kulturowych, różnic etnicznych oraz ciekawych informacji na temat wybranych krajów naszego globu przez przedstawicieli klas pierwszych. W konkursie, przygotowanym przez panią Annę Tarkę, wzięły udział następujące klasy: I LE, I L, I BW oraz I HI. Uczniowie, w bardzo ciekawy sposób prezentowali przygotowany przez siebie materiał, ukazując też, tradycyjne stroje i potrawy. Te ostanie, członkowie jury mieli okazję skosztować. Jury miało ogromny dylemat z wyborem zwycięskiej drużyny, ze względu na bardzo wysoki i wyrównany poziom. Ostatecznie jednak, zwyciężyła klasa I LE, zdobywając maksymalną liczbę punktów w każdej z ocenianych kategorii.

W drugiej części obchodów, przedstawiciele klas III BW, IV E oraz I BW wzięli udział w pokazie muzycznym, pt. „Twoja twarz brzmi znajomo”. Zadaniem uczestników było, w jak najwierniejszy sposób, wcielić się w piosenkarzy lub zespoły, wykonujące swoje największe przeboje. Trzeba przyznać, że naszym uczniom udało się to zrobić perfekcyjnie.  Zwycięzca jednak mógł być tylko jeden…właściwie jedna, bo zwyciężyła uczennica klasy III BW, Justyna Wojciechowska.

Niemniej jednak, tutaj nie było wygranych czy przegranych. Wszyscy biorący udział w tym przedsięwzięciu byli zwycięzcami. Zwyciężyli, bo poszerzyli swoje horyzonty kulturowe, zwyciężyli, bo stali się częścią wielonarodowej społeczności jaką jest nasz świat.

Na koniec, pani dyrektor Ewa Dąbrowska, podziękowała organizatorom, p. Robertowi Kałużyńskiemu, p. Magdalenie Szeflińskiej oraz p. Annie Tarce, za profesjonalne przygotowanie imprezy, a wszystkim uczestnikom, za udział i zaangażowanie.

Organizator
Robert Kałużyński