Dzień Świętego Patryka w naszej szkole

Czytasz
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Dzień Świętego Patryka w naszej szkole

Marzec 25, 2019 - 11:04
Opublikowano w:

21 marca 2019 roku w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego celebrowaliśmy Dzień Świętego Patryka. Święto przypada 17 marca i jest szczególnie bliskie wszystkim Irlandczykom, gdyż Św. Patryk był biskupem, apostołem oraz patronem Irlandii, a  17 marca to dzień jego śmierci. W Irlandii (i nie tylko) tego dnia wszyscy wkładają zielone ubrania, idą do kościoła, bawią się i jest to dzień wolny od pracy.Dla uczniów naszej szkoły takie święto to doskonała  okazja, by zaznajomić się z elementami kultury anglosaskiej.

Tego dnia wielu uczniów  przyłączyło się do zabawy  ubierając  zielone stroje. Odbył się również Festiwal Zielonego Ciastka i na każdej przerwie wszyscy mogli raczyć się zielonymi słodkościami za symboliczną złotówkę.

Jednak główne obchody rozpoczęły się na długiej przerwie w sali 208 B, gdzie zebrali się uczniowie klas pierwszych i drugich, nauczyciele języka angielskiego oraz dyrekcja szkoły. Tu zebrani obejrzeli krótki film o historii Dnia Św. Patryka, a następnie odbył się Konkurs na najlepszy plakat prezentujący informacje dotyczące tego święta. Komisja, w skład której weszła dyrekcja oraz nauczyciele języka angielskiego zadecydowała, że pierwsze miejsce należy do  klasy I LE, drugie miejsce  zajęła klasa I PB, trzecie natomiast przypadło klasie II P. W kolejnym konkursie –na najlepsze przebranie, pierwsze miejsce zajęła klasa I LE, drugie zaś  I PB. Zwycięzcom konkursów wręczono dyplomy wyróżnia – gratulujemy!

Na zakończenie imprezy wszyscy zgromadzeni wzięli udział w quizie związanym z  Dniem Św. Patryka oraz obejrzeli pokaz tańca irlandzkiego. Całemu wydarzeniu towarzyszyły  irlandzka muzyka , świetna  atmosfera i doskonałe humory – jak w czasie  prawdziwych obchodów , choć oczywiście z wykluczeniem  prawdziwego dzbana św. Patryka. Z pewnością wszyscy utrwalili historię o świętego i tradycje związane z jego obchodami.

Zapraszamy do udziału za rok!

Anna Tarka supported by Marta Sieradzan and SU