Dzisiaj każdy może być bohaterem

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Dzisiaj każdy może być bohaterem

Styczeń 25, 2021 - 14:14
Opublikowano w:

Marta Młynarska z klasy 2BW laureatką literackich zmagań

Konkurs pt.” Dzisiaj każdy może być bohaterem” został zorganizowany przez Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli wraz z Publiczna Biblioteką Pedagogiczną w Koninie (również filie w Kole, Słupcy i Turku). Jego celem było uwrażliwienie dzieci i młodzieży na relacje społeczne w czasie pandemii COVID-19. W kategorii szkół ponadpodstawowych zadaniem było przygotowanie krótkiego utworu literackiego związanego z hasłem przewodnim wyzwania. Marta Młynarska z klasy 2BW zmierzyła się z tym zadaniem i napisała fraszkę. Zajęła 3. miejsce na poziomie szkół średnich. W konkursie wzięły również udział dwie uczennice z klasy 2PBp – Magdalena Gospodarczyk  oraz Patrycja Michalska, które otrzymały podziękowania. W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego mamy wspaniałych młodych ludzi, którzy chętnie angażują się w takie inicjatywy oraz pokazują, że ich głos ma znaczenie.

Więcej informacji o konkursie: https://cdnkonin.pl/informacje/2021//2020_12_31_bohater/bohater.mp4

K. W.

Tagi: