Grudniowy wyjazd do Łodzi

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Grudniowy wyjazd do Łodzi

Grudzień 18, 2019 - 11:42
Opublikowano w:

Dnia16 grudnia 2019r. uczniowie  klas 1Li, 2L,2HI i 2BS z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie uczestniczyli w wycieczce do Łodzi.

Pobyt  rozpoczął się spacerem po świątecznie udekorowanym mieście . Uczniowie zwiedzili główną stację kolejową- Łódź Fabryczna, która powstała z inicjatywy przemysłowca Karola Scheiblera, teren zabytkowych fabryk w Łodzi oraz najdłuższą ulicę handlową w Polsce ,czyli  Piotrkowską.

Następnie  młodzież miała możliwość „ aktywnego poznawania” miasta poprzez   grę miejską. Następnie udaliśmy się do Centrum Laser Games Arena. Najpierw uczniowie stoczyli między sobą laserową bitwę, następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili Centrum Nauki „Experymenatrium”, gdzie mieli okazję nie tylko zobaczyć, ale również przetestować wynalazki współczesnej nauki. Uczniowie przypomnieli sobie też prawa fizyki i sprawdzili ich działanie w praktyce. Uczestnikom wycieczki towarzyszył dobry nastrój, piękna, słoneczna pogoda oraz opiekunowie, czyli panie - Anna Tarka,  Emilia Szczepaniak,  Kinga Łodożyńska,  E. Kin,  Agata Grzebielska,  Kinga Kubicka oraz  Justyna Majewska.

Wszystko  odbywało się w przepięknej scenerii i atmosferze bożonarodzeniowej.

Już wkrótce zapraszamy na  relację filmowo-fotograficzną organizatora, czyli biura podróży Tourlider.

ES