II etap Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

II etap Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej

Marzec 08, 2019 - 21:21
Opublikowano w:

Uczniowie z klasy 3 technikum ekonomicznego: Wiktoria Ligocka i Mateusz Wietrzykowski w drugim etapie Szkolnej Internetowej Gry Giełdowej. SIGG  ma postać internetowej gry inwestycyjnej. Uczniowie pod opieką nauczyciela zakładają swoje zespoły (od 2 do 4 osób). Każdy zespół dysponuje jednym rachunkiem inwestycyjnym i określoną kwotą wirtualnych pieniędzy. Uczestnicy najpierw poznają instrumenty finansowe notowane na warszawskiej giełdzie: akcje, ETF-y i kontrakty, a następnie wspólnie, na wspomnianym rachunku inwestycyjnym, dokonują wirtualnych transakcji. Gracze wykorzystują wirtualne pieniądze, ale zlecenia realizowane są na podstawie pochodzących z rzeczywistego rynku ofert kupna
i sprzedaży. Zadaniem zespołów jest pomnożenie posiadanych środków.

Gratulujemy naszej drużynie i trzymamy kciuki za ich inwestycje.