III miejsce naszych uczniów w etapie rejonowym XXVI Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

III miejsce naszych uczniów w etapie rejonowym XXVI Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża

Kwiecień 29, 2018 - 12:24
Opublikowano w:

W dniu 25 kwietnia 2018 r., w siedzibie Oddziału Rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Koninie odbył się etap rejonowy XXVI Mistrzostw Pierwszej Pomocy. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasza drużyna zajęła III miejsce!

W skład naszej drużyny wchodziły: Martyna Szuster z klasy I P, Andżelika Jakubowska z klasy I BW, Klaudia Rzewska z klasy II P, Izabela Tomaszewska z klasy II P oraz Katarzyna Mijalska z klasy III E. Ratownicy musieli wykazać się wiedzą teoretyczną - rozwiązywali test składający się z pytań dotyczących pierwszej pomocy przedmedycznej, międzynarodowego prawa humanitarnego oraz wiedzy o ruchu PCK. W drugim etapie rywalizacji wykonywali ćwiczenia z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie oraz udzielali pomocy upozorowanym poszkodowanym w wypadku. Symulacja zdarzeń przebiegała w trudnych, ale realistycznych warunkach. Wśród zadań turniejowych były: zaopatrzenie złamań kości, ran oraz oparzeń, pierwsza pomoc przy porażeniu prądem, urazu kręgosłupa oraz zatrzymania akcji serca, opanowanie paniki, wezwanie policji i pogotowia.

Opiekunami naszej drużyny byli: pani Małgorzata Wawrzyniak oraz pan Jacek Marciniak.

JM