Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Inauguracja roku szkolnego 2019/2020

Wrzesień 02, 2019 - 17:33
Opublikowano w:

W dniu 2 września 2019 r. na konińskim bulwarze nadwarciańskim o godz. 9. 00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020. Inaugurację poprzedziła msza święta w kościele pw. Św. Bartłomieja. Po raz pierwszy w murach ZS CKU nowy rok szkolny powitali uczniowie klas pierwszych po gimnazjum i klas pierwszych po szkole podstawowej. Uroczystość poprowadzili Natalia Wilińska uczennica klasy III Technikum Ekonomicznego i Eryk Rzepecki uczeń klasy IV Technikum Logistycznego

Na inaugurację roku szkolnego przybyli znamienici goście: dr ksiądz prałat Tomasz Michalski, mł. insp. Paweł Kiliańczyk Komendant Miejski Policji w Koninie, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Koninie Anna Subda. Dyrektor Szkoły Krzysztof Pachciarz życzył zebranym nauczycielom i uczniom wielu sukcesów w pracy w nowym roku szkolnym. Przypomniał również o tym, co wydarzyło się 1 września 1939 r. Społeczność szkolna uczciła 80 rocznicę wybuchu II wojny światowej minutą ciszy.

Po części oficjalnej uczniowie naszej Szkoły zaprezentowali swoje umiejętności w musztrze paradnej (pokaz przygotowany pod kierunkiem p. komisarza Tomasza Biernata i p. Magdaleny Nijakowskiej), w sztuce walk judo (pokaz przygotowany pod kierunkiem p. Marka Grabowskiego) i w szkolnym zespole muzycznym Midway (występ przygotowany pod kierunkiem p. Marcina Pawlika).

Po zakończeniu uroczystości uczniowie rozeszli się do klas, by spotkać się ze swoimi wychowawcami, przywitać się z dawno niewidzianymi kolegami i nauczycielami.

KK