INFORMATYCY W EXPERYMENTARIUM I WIĘCEJ...

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

INFORMATYCY W EXPERYMENTARIUM I WIĘCEJ...

Październik 12, 2018 - 12:03
Opublikowano w:

W dniu 11 października 2018 r. uczniowie z klasy III technikum informatycznego z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Koninie uczestniczyli w wycieczce do Łodzi.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Muzeum Sztuki Współczesnej, gdzie młodzież zapoznała się z osiągnięciami sztuki modernistycznej.

Drugim punktem programu było Centrum Laser Games Arena. Najpierw uczniowie stoczyli między sobą laserową bitwę, w której zwyciężyła drużyna „zielonych”. Następnie uczestnicy wycieczki zwiedzili Centrum Nauki „Experymenatrium”, gdzie mieli okazję nie tylko zobaczyć, ale również przetestować wynalazki współczesnej nauki. Uczniowie przypomnieli sobie też prawa fizyki i sprawdzili ich działanie w praktyce.

Wypad do Łodzi zakończył się spacerem najdłuższą ulicą w Polsce – ulicą Piotrkowską. Uczestnikom wycieczki towarzyszył dobry nastrój, piękna, słoneczna pogoda oraz opiekunowie: kierownik wycieczki – p. Waldemar Szymczak, wychowawca klasy – p. Emilia Szczepaniak i nauczyciel-opiekun - p. Anna Tarka.

WS