KAMPANIA SPOŁECZNA DRUGIE ŻYCIE | wykład

Czytasz
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

KAMPANIA SPOŁECZNA DRUGIE ŻYCIE | wykład

Listopad 29, 2020 - 13:19
Opublikowano w:

W ramach Kampanii Społecznej DRUGIE ŻYCIE w ZS CKU w Koninie w dniu  26.11.2020 (czwartek)  o godz. 10:00 w aplikacji teams odbył się wykład z dr Martą Sękowską lekarzem transplantologii oraz z osobą po przeszczepie panem Romanem Błażejczakiem (dwukrotny przeszczep serca).

W spotkaniu wzięło udział 152 uczestników, w tym Dyrekcja, Nauczyciele i Uczniowie.

Koordynacja spotkania Pani Marta Andrzejewska oraz Kinga Adamczewska z ramienia organizacji DRUGIE ŻYCIE. Koordynacja ze strony szkoły – Arleta Radomska oraz Uczniowie: Bartek Kaźmierczak i Patryk Nowak.

Refleksje Uczniów, będących jednocześnie organizatorami i członkami grupy DRUGIE ŻYCIE:

Bartek Kaźmierczak – kampania Drugie Życie pokazała mi, jak w szlachetny sposób można pomóc drugiemu człowiekowi. Dzięki warsztatom i wykładom, które były bardzo interesujące poznałem bliżej temat transplantacji i życia po przeszczepie.

Zuza Jędrzejczak – spotkanie online dla uczniów jest genialnym pomysłem, ponieważ uświadamia nas tak naprawdę o ratowaniu ludzkiego życia i że każdy z nas może tego dokonać. Dobrze jest wiedzieć jak można pomóc. Webinarium było prowadzone w prosty, przyjemny i przystępny sposób.

Sandra Filipczak – podczas wykładu przekonałam się jak bardzo pomocna jest transplantacja i jak wiele znaczy ona dla osób potrzebujących przeszczepu, dzięki niemu ludzie mogą dalej żyć i spełniać swoje marzenia.

Wiktoria Lachowicz – dzięki Panu po przeszczepie, uświadomiłam sobie jak ważna jest transplantacja. To dzięki niej inni ludzie mogą samodzielnie żyć i funkcjonować w naszym świecie.

Patryk Nowak – słuchając tego Pana, który dzięki przeszczepowi żyje dalej, sam podpisze tą karteczkę, być może dzięki temu dam komuś innemu radość z życia

Aleksandra Jaworska  - samo spotkanie było świetnym i bardzo ciekawym doświadczeniem. Po rozmowie z organizatorami spotkania utwierdziłam się w swoim przekonaniu, że transplantacja to ratowanie życia i uszczęśliwianie innych.

Serdecznie dziękujemy za udział w wykładzie i całej kampanii społecznej DRUGIE ŻYCIE.

Link do wykładu:

https://www.youtube.com/watch?v=vEC_zpz9cHo

AR