Klub Młodego Ekonomisty "Bankowcy dla edukacji"

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Klub Młodego Ekonomisty "Bankowcy dla edukacji"

Październik 24, 2020 - 20:39
Opublikowano w:

W dniu 20.10.2020 r. Klub Młodego Ekonomisty zorganizował lekcję zdalną, którą przeprowadził ekspert ds. bankowości, wolontariusz projektu BAKCYL „Bankowcy dla edukacji”. Tematem spotkania były „Rynki finansowe”. Ponieważ tematyka powiązana jest ściśle z przedmiotem Podstawy Przedsiębiorczości w spotkaniu wzięła udział klasa 2L.

Uczniowie mieli okazję poszerzyć swoją wiedzę dotyczącą finansów jako niezbędnego elementu funkcjonowania młodych w nowoczesnym społeczeństwie opartym na wiedzy. Ekspert wprowadził młodzież w świat codziennych finansów tak, aby na starcie w dorosłość potrafili wykorzystać odpowiednie dla siebie usługi finansowe.

Główne zagadnienia poruszone na spotkaniu to:
1. Rola banku w gospodarce
a. Bank jako instytucja zaufania publicznego
b. Jak funkcjonuje bank
2. Bank centralny
3. Bankowość polska – zarys historyczny
4. Nadzór nad rynkiem finansowym
a. Rola Komitetu Stabilności Finansowej i instytucji go tworzących
5. Instytucje rynku finansowego
6. Zaufanie a ryzyko inwestycyjne

Mam nadzieję, że zdobyta wiedza zaowocuje w przyszłości kiedy zajdzie konieczność poradzenia sobie na rynku finansowym.