Konkurs Pieśni i Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Konkurs Pieśni i Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej

Październik 26, 2018 - 19:39
Opublikowano w:

W ramach tegorocznych obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, rocznicy szczególnej, bo setnej, 24 października odbył się
w naszej szkole Konkurs Pieśni i Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Młodzież z klas technikum, liceum i branżowej szkoły zaprezentowała się
w zróżnicowanym repertuarze: od pieśni z czasów I wojny światowej, poprzez patriotyczne piosenki okresu PRL, aż po współczesne kompozycje będące ścieżkami dźwiękowymi znanych rodzimych produkcji kinowych.
Po wysłuchaniu wszystkich interpretacji konkursowych jury w składzie: Pan Dyrektor Krzysztof Pachciarz, Pani Wicedyrektor Ewa Dąbrowska, Panie: Renata Wereszczyńska, Kinga Kubicka, Marta Sieradzan oraz Przewodniczący - Pan Marcin Pawlik- wyłonili laureatów. Wyniki rywalizacji konkursowej były następujące:

I miejsce – Krystian Wojtasik, klasa 3H ( „4.30”),

II miejsce – Sandra Kamińska, klasa 2E („Taki kraj”),

III miejsce ex quo – z klasy 3P Martyna Siwińska („Śpiewka”) i Justyna Zawadzka („Róża i bez”),

wyróżnienie za debiut – Agata Śmiłowska, klasa 1PB („Taki kraj”).

Wykonaniom towarzyszył podniosły, uroczysty, ale i wesoły nastrój, a zebrana publiczność – uczniowie i nauczyciele – żywo reagowała na interpretacje konkursowe, pomagając nawet uczestnikom. Konkurs podsumował Pan Dyrektor wyrażając uznanie dla młodych wykonawców, ich zapału, chęci, talentu i odwagi. W takich okolicznościach liczą się chęci: a "każdy przecież śpiewać może – trochę lepiej lub trochę gorzej”.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, a najlepsze wykonania zostaną nagrodzone i zaprezentowane podczas Dnia Patrona i Przysięgi Klas Mundurowych 26 października.

Agnieszka Flis