Lekcja polskiego i historii z perspektywy kobiety... Pamiętniki Karoliny Kamockiej

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Lekcja polskiego i historii z perspektywy kobiety... Pamiętniki Karoliny Kamockiej

Marzec 15, 2019 - 13:08
Opublikowano w:
15 marca klasa 3I uczestniczyła w kolejnej edycji lekcji muzealnych -dziś była to historia Polski opisana w pamiętnikach kobiety, Karoliny Kamockiej . Pamiętniki obejmują lata niewoli kraju, odzyskania niepodległości oraz wojny bolszewickiej i II wojny światowej. .Czytanie pamiętników odbywało się nie tylko na zasadzie biernej obecności, ale przede wszystkim na czynnym uczestnictwie, czyli dyskusji umożliwiającej zrozumienie wszystkich fragmentów. Karolina Kamocka ,z d. Chwalibóg, była znaną w środowisku ziemiańskim  osobą .To kobieta wszechstronnie wykształcona, błyskotliwa i społecznie zaangażowana.Swoje notatki prowadziła przez 25 lat burzliwej historii narodu .Akcja pamiętnika rozpoczyna się 1 kwietnia , my skończyliśmy spotkanie z historią w roku 1919 i kilku elementach historycznych z 1939, czyli z początków II wojny światowej. Choć czas  gonił, udało nam się jeszcze zwiedzić muzeum i obejrzeć ekspozycję związaną z autorką pamiętnika- mieliśmy możliwość obejrzenia rodzinnych pamiątek udostępnionych muzeum przez spadkobierców.
AS