Manewry Potażniki 2018

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Manewry Potażniki 2018

Październik 28, 2018 - 21:18
Opublikowano w:
W dniu 27 października 2018 roku odbyły się zajęcia specjalistyczne na strzelnicy sportowej w Potażnikach. Brali w nich udział członkowie Jednostki Strzeleckiej 4150  Konin z naszej szkoły wraz z opiekunami: porucznikiem Januszem Gniewkowskim,  chorążym Jackiem Marciniakiem, chorążym Markiem Granicznym oraz strzelcem Wiolettą Topolską. W trakcie zajęć odwiedzili nas niespodziewani goście - dyrektor szkoły Krzysztof Pachciarz oraz wicedyrektorzy: Ewa Dąbrowska i Katarzyna Ciszak. 
 
Głównym celem zajęć było doskonalenie umiejętności posługiwania się bronią sportową. Instruktaż stanowiskowy przeprowadził prezes Powiatowej Organizacji Ligi Obrony Kraju w Koninie - mjr rez. Wojciech Kacprzak. Następnie odbył się pojedynek strzelecki z karabinków KBKS, kal. 5,6 mm. Brali w nim udział wszyscy uczestnicy zajęć. Dyrekcję szkoły reprezentowała w rywalizacji pani Ewa Dąbrowska., która uzyskała bardzo dobry wynik.
 
W tym czasie kucharz jednostki strzelec Rafał Przygoda przygotował pyszny posiłek. Kolejnym punktem manewrów było zdobycie terenu wieży widokowej na szczycie Złotej Góry. Przeprowadzono zajęcia z zakresu podstaw taktyki czerwonej oraz taktyki zielonej, ewakuacji rannego z pola walki, działań w sekcjach ogniowych oraz natarcia na pozycje umocnione. Manewry od strony merytorycznej nadzorował gość specjalny nasz absolwent szeregowy Patryk Janiak żołnierz Wojska Polskiego.
                                                              
Komendant Manewrów - Jacek Marciniak