Manewry Potażniki 2019

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Manewry Potażniki 2019

Listopad 26, 2019 - 16:54
Opublikowano w:

W dniu 23 listopada 2019 roku odbyły się zajęcia specjalistyczne na strzelnicy sportowej w Potażnikach. Brali w nich udział członkowie Jednostki Strzeleckiej 4150  Konin z naszej szkoły wraz z opiekunami: chorążym Jackiem Marciniakiem oraz chorążym Markiem Granicznym.

Głównym celem zajęć było doskonalenie umiejętności posługiwania się bronią sportową. Na początku zajęć odbył się szczegółowy instruktaż stanowiskowy. Następnie odbył się pojedynek strzelecki z różnych rodzajów broni sportowej. Brali w nim udział wszyscy uczestnicy zajęć.

Kolejnym punktem manewrów było zdobycie terenu wieży widokowej na szczycie Złotej Góry. Przeprowadzono zajęcia z zakresu podstaw taktyki czerwonej oraz taktyki zielonej, ewakuacji rannego z pola walki, działań w sekcjach ogniowych oraz natarcia na pozycje umocnione.                                               

JM