Miejska inauguracja roku szkolnego - cz. 1

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Miejska inauguracja roku szkolnego - cz. 1

Wrzesień 03, 2018 - 16:21
Opublikowano w:

W dniu 03.09.2018 roku o godzinie 12:00 na konińskim bulwarze nadwarciańskim miała miejsce Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2018/19, której organizatorem był Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie.

W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości, na czele z Prezydentem Miasta Konina, a także: Tomasz Piotr Nowak, Kazimierz Pałasz, Wiesław Steinke, Elżbieta Streker-Dembińska, Urszula Miłosz-Michalkiewicz, Barbara Adaszewska, Ewa Wiśniewska, Kazimierz Samulczyk oraz cała społeczność uczniowska naszej szkoły oraz innych konińskich placówek edukacyjnych. W trakcie imprezy, jako pierwszy głos zabrał Krzysztof Pachciarz- dyrektor ZSCKU, który życzył zebranym  nauczycielom i uczniom wielu sukcesów w pracy w nowym roku szkolnym. Przypomniał również historię naszego kraju mówiąc o 79 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej oraz o zbliżającej się 100 rocznicy Odzyskania przez Państwo Polskie Niepodległości.

 Głos zabrali także zaproszeni goście: Prezydent Miasta Konina pan Józef Nowicki, pan Tomasz Piotr Nowak poseł Ziemi Konińskiej, Kierownik Wydziału Oświaty Urzędu Miejskiego w Koninie - pani Urszula Miłosz-Michalkiewicz, która dokonała prezentacji nowych Dyrektorów Szkół i Przedszkoli.

Po części oficjalnej uczniowie naszej szkoły zaprezentowali pokaz swoich umiejętności: konkursowy pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów klas mundurowych, szkolny zespół muzyczny Midway zagrał dwa utwory Eda Sheerana oraz Dawida Podsiadło, uczennice z zespołu tanecznego zaprezentowały taniec ze wstęgami, natomiast nasi sportowcy zachwycili pokazem judo. Uroczystość zakończyli szkolni tancerze dostojnym wykonaniem walca angielskiego.

MG/AS