Ogólnopolski Dzień Czytania

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Ogólnopolski Dzień Czytania

Wrzesień 30, 2019 - 21:03
Opublikowano w:

„Jak w starym romansie obracały się zżółkłe karty krajobrazu coraz bledsze i coraz bezsilniejsze, jakby się miały skończyć jakąś wielką rozwianą pustką.” To jedno ze zdań z opowiadania Brunona Schulza, którego poetyckość zaprezentowali uczniowie klasy 1 BW.

29 września był Dniem Ogólnopolskiego Czytania, dlatego w piątek 27 września młodzież z klasy 1BW i 1LI spotkała się w bibliotece szkolnej, by na chwilę zatrzymać się i delektować pięknem prozy poetyckiej. Opowiadanie ze zbioru Sanatorium pod Klepsydrą pt. Mój ojciec wstępuje do strażaków przeczytali swoim kolegom: Kamila Wiktorska, Magdalena Jezierska, Roksana Sobiś oraz Krzysztof Lisik.

Wybrany utwór był jedną z ośmiu lektur na ósme Narodowe Czytanie – akcji pod patronatem Prezydenta Polski – Andrzeja Dudy.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali cukierki, jednak prawdziwą nagrodą był wspólnie spędzony czas i słowa pięknej polskiej literatury, która nieustannie jednoczy pokolenia.