Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Wrzesień 30, 2020 - 22:24
Opublikowano w:

„Ach, pełno malin - a jakie różowe! A na nich perły rosy kryształowe. Usta Kirkora takie koralowe. Jak ta maliny...”

29 września 2020 r. uczniowie z klasy 2 BW, pod opieką pani Doroty Sobiś oraz Katarzyny Wiśniewskiej, włączyli się w Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W trakcie spotkania odczytali fragmenty „Balladyny” Juliusza Słowackiego, która w tym roku była lekturą podczas dziewiątej odsłony Narodowego Czytania. Poszczególne postaci zaprezentowali:
Balladynę – Kamila Wiktorska, Alinę – Roksana Sobiś, wdowę – Magdalena Jezierska, Kirkora – Szymon Jesiołowski, Skierkę – Natalia Wróbel, sługę – Eryk Więckowski.  Dwie uczennice – Nikola Bąkowska oraz Natalia Wróbel, przygotowały koszulki, które zobrazowały tematykę czytanych fragmentów – spotkanie panien z Kirkorem w chacie wdowy oraz zakończony tragicznym finałem „malinowy konkurs”. Utwór porusza kwestie trudne i przejmujące, takie, które trudno zrozumieć i wyjaśnić. Spotkaniu towarzyszyła atmosfera skupienia, dzięki której można było zatrzymać się nad słowem wieszcza i zastanowić się nad wymiarem ludzkiej egzystencji. Świeże maliny doskonale wpisały się w oprawę wydarzenia oraz były smakowitym poczęstunkiem dla klasy.
Spotkanie z lekturą było równie pyszne.