Poszukiwanie bunkra na linii Ślesin - Skulsk

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Poszukiwanie bunkra na linii Ślesin - Skulsk

Marzec 30, 2021 - 09:31
Opublikowano w:

(27.03.2021)

Pomimo wstrzymania zajęć, chętni Strzelcy z naszej Jednostki Związku Strzeleckiego" Strzelec", poszukiwali fundamentów bunkra, który miał znajdować się na określonym terenie w okolicach miejscowość Żółwieniec w gminie Ślesin. Całe przedsięwzięcie zostało zorganizowane przez Fundację "Walkiria", która poszukiwaniem i odrestaurowywaniem podobnych struktur w okolicy zajmuje się od lat. Niestety, pomimo pracy koparki, wykrywacza metalu oraz przede wszystkim wielu chętnych do pomocy osób, które przez kilka godzin intensywnie brały udział w poszukiwaniach, nie udało nam się zlokalizować fundamentów. Teren okazał się zbyt rozległy, a samo miejsce bunkra nie było wystarczająco dokładnie określone.

Jednakże była to dla nas nowa, ciekawa przygoda...choć zmysły poszukiwacza nie zostały w pełni zaspokojone, to doświadczenia...bezcennne.

Marek Graniczny