Spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumentów

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumentów

Luty 27, 2020 - 09:12
Opublikowano w:

25 lutego odbyło się w naszej szkole spotkanie z Rzecznikiem Praw Konsumentów.

Edukacja młodzieży jest tak samo ważna jak pomoc, dlatego pani Tatiana Przychodzka – Miejski Rzecznik Praw  Konsumentów, podzieliła się z młodzieżą klas I i II technikum handlowego  swoją wiedzą i doświadczeniem.

Podczas lekcji  poruszany był  temat zakupu towarów oraz  możliwości ich reklamacji.

Uczniowie dowiedzieli  się również  czym się różni rękojmia od gwarancji i jak bezpiecznie kupować w sieci.

Podczas zajęć uczniowie, na podstawie analizy typowych przypadków konsumenckich i sposobów rozwiązywania problemów, poznali istotne, z punktu widzenia młodego konsumenta, prawa i obowiązki. Edukator, omawiając poszczególne tematy, aktywizował zebranych, zadając im pytania i zachęcając do dyskusji. 

DA