Strzelcy w biegu "Orląt Lwowskich" w Luboniu

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Strzelcy w biegu "Orląt Lwowskich" w Luboniu

Wrzesień 24, 2018 - 08:17
Opublikowano w:

W ubiegłą sobotę (15 września) grupa naszych strzelców pod opieką starszego sierżanta Marka Granicznego brała udział  w biegu „Orląt Lwowskich”. Młodzież miała do pokonania kilka kilometrów w ekstremalnych warunkach. Strzelcy biegli w OP-1 po dnie niewielkiej rzeki, mając po drodze wiele przeszkód. Musieli między innymi opatrzyć dwie osoby ranne w brzuch i przenieść je na noszach kilkadziesiąt metrów. Do przeniesienie mieli również ciężkie skrzynki z amunicją. Pokonując nierówne dno rzeki, przeciskając się przez rury umieszczone pod drogą i  podciągając się na linie,wszyscy  zaliczyli  bieg.

Biegi miały upamiętnić młodych ludzi broniących polskiego Lwowa w  latach  1918- 1920, głównie w czasie wojny polsko- ukraińskiej i polsko- bolszewickiej. Ci młodzi ludzie niejednokrotnie musieli przedzierać się kanałami na swoje stanowiska.
Na zakończenie odbył się uroczysty apel, podczas którego wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy.
MG