Strzelcy z Batorego brali udział w Nocy Bibliotek

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Strzelcy z Batorego brali udział w Nocy Bibliotek

Czerwiec 10, 2018 - 21:45
Opublikowano w:

Noc Bibliotek to ogólnopolska, wieczorno-nocna akcja w niekonwencjonalny sposób promująca czytanie i biblioteki jako najbardziej otwarte i dostępne instytucje kultury z ofertą dla osób w każdym wieku, z których zasobów warto korzystać. Biblioteki publiczne, szkolne i inne łączą siły i czekają na czytelników z mnóstwem atrakcji – niecodziennych spotkań z literaturą i jej gwiazdami.

Strzelcy z Jednostki 4150 w naszej szkole aktywnie włączyli się w organizację tej akcji na terenie Konina. W dniu 08 czerwca 2018 r. pod opieką Pana Jacka Marciniaka oraz Pana Marka Granicznego, członkowie jednostki udali się do filii nr 7 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Koninie. Przeprowadziliśmy tam zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie, które obejmowały m.in. historię Związku Strzeleckiego ,,Strzelec”, pierwszą pomoc przedmedyczną, elementy taktyki i maskowania oraz pokaz sprzętu specjalistycznego.

Hasło tegorocznej akcji to "RzeczpospoCzyta" - w wyjątkowym roku 100 lat niepodległości Polski czytamy polską literaturę, oglądamy ilustracje polskich twórców, twórczo zajmujemy się rodzimą sztuką, przyrodą, poznajemy polską historię sprzed stulecia i tę bliższą, a także wyobrażamy sobie Polskę za 100 lat.

JM