Studenci z Japonii i Rumunii w ZS CKU

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Studenci z Japonii i Rumunii w ZS CKU

Marzec 16, 2018 - 09:03
Opublikowano w:

W dniach 12.03 – 16.03.2018 Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego gości  w swoich murach dwoje studentów w ramach projektu Global Volunteer we współpracy z międzynarodową organizacją AIESEC. Wataru Yamamoto z Japonii i Luciana Salavat z Rumunii, świetnie czują się w polskiej szkole i w polskich rodzinach, u których mieszkają.

„Udział w projekcie daje placówce możliwość wprowadzenia globalnej perspektywy oraz poznania rozwiązań problemów, z którymi zmagamy się w Polsce stosowanych w innych państwach.”

Żródło: http://aiesec.pl/placowki/

W poniedziałek 12 marca dyrekcja ZS CKU,  na czele z Panem Krzysztofem Pachciarzem, powitała dwoje zagranicznych studentów, którzy jeszcze tego samego dnia rozpoczęli warsztaty z uczniami szkoły.

Warsztaty pozwalają młodzieży rozwijać umiejętności i zdolności w różnych dziedzinach, ale przede wszystkim dają możliwość doskonalenia zdolności komunikacyjnych w języku angielskim, zapoznają się z kulturą, historią, polityką oraz tradycjami Japonii i Rumunii.  Przede wszystkim jednak  nawiązują międzynarodowe przyjaźnie… Młodzi goście angażują się również w życie i rozrywki   uczniowskiej społeczności, biorą udział w spotkaniach Samorządu Uczniowskiego przy własnoręcznych, tradycyjnie polskich wypiekach.

Zajęcia odbywają się zgodnie z ustalonym na początku  harmonogramem. Projekt koordynowany jest przez nauczycielkę języka angielskiego, p. Annę Tarkę.

AT/AS

Tagi: