Sukces strzelców z Batorego

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Sukces strzelców z Batorego

Wrzesień 30, 2019 - 20:04
Opublikowano w:

W sobotę 28 września, odbył się zorganizowany przez Związek Strzelecki „Strzelec”, jednostki z Lubonia i Poznania ,III Bieg Pamięci Orląt Lwowskich . W biegu uczestniczyły drużyny z organizacji proobronnych i klas mundurowych. Uczestnicy biegli na dystansie 2 km w pełnym umundurowaniu, obowiązkowo w kamizelkach wojskowych, z atrapą broni AK oraz z plecakiem obciążonym trzema  butelkami wody. Na trasie biegu ustawiono  przeszkody imitujące te z  pola walki oraz zadania do wykonania, np. pomoc  nieprzytomnemu  rannemu, którego należało przenieść w bezpieczne miejsce i udzielić  pierwszej pomocy przedmedycznej czy zabezpieczyć urwaną nogę, a nawet zdjąć rannego spadochroniarza z drzewa.

Naszą jednostkę strzelecką JS 4150 Konin z Batorego reprezentowała drużyna strzelców w składzie: Janusz Gniewkowski, Piotr Andrzejczak i Eryk Rzepecki.  Nasza drużyna w kategorii Open zajęła III miejsce oraz, co cenniejsze, zdobyła uznanie  ratowników medycznych, czyli I MIEJSCE w kategorii RATOWNIK POLA WALKI.

Celem biegu ,poza rywalizacją sportową ,było również uświadomienie znaczenia walki młodych ludzi ze Lwowa, o wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, o honor i godność.  

W tym dniu Lwowem stał się Luboń, a jego obrońcami uczestnicy biegu.

JG