TALENTY I PASJE #14

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

TALENTY I PASJE #14

Kwiecień 08, 2021 - 21:51
Opublikowano w:

Nazywam się Aleksandra Bartczak i chodzę do klasy mundurowej II PBp. Od 10 lat pasjonuję się jeździectwem i końmi oraz wszystkim, co z nimi związane. Skąd w ogóle taka pasja? W wieku 7 lat dostałam swojego pierwszego konia… i tak to  się zaczęło. Było wiele wzlotów i upadków. Konie łatwiejsze i trudniejsze. Ale małymi kroczkami do celu. Teraz na swoim koncie mam kilka wygranych zawodów i hubertusów*. Zdobyłam również różne licencje i odznaki jeździeckie. Mam na własność dwa wspaniałe konie.

Ta pasja daje mi poczucie spokoju i radości oraz wiele satysfakcji. Sam fakt, że jestem tak blisko z „dzikim zwierzęciem” jest  ekscytujący. Nie bójcie się próbować nowych rzeczy i przede wszystkim nie poddawajcie się, jeśli jakieś zajęcie sprawia, że czujecie się dobrze!

*Hubertus jest to święto jeździeckie na zakończenie sezonu. Najczęściej wyjeżdża się w długi teren, rajd. Później odbywa się turniej, w której goni się osobę mającą lisi ogon przyczepiony do ramienia lub nogi. Osoba, która złapie ogon jest nowym uciekającym w przyszłym roku. Wszystko odbywa się oczywiście na koniu. A później świętujemy (najczęściej) przy ognisku:)