TALENTY I PASJE #7

Czytasz
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

TALENTY I PASJE #7

Listopad 26, 2020 - 10:25
Opublikowano w:

Iza Nowicka

jest uczennicą klasy mundurowej o profilu bezpieczeństwo wewnętrzne. Swoją przygodę̨ z tańcem rozpoczęła kilka lat temu w zespole Mażoretek „Charme” działającym przy Orkiestrze „Quantum” w Rychwale. Mażoretki (nazwa zapożyczona od słowa majorette) są formacją marszowo-taneczną, a ich główna działalność to parady i defilady marszowe. W swojej karierze tanecznej Iza wielokrotnie stawała przed publicznościa   całego   kraju, ale również wpoza jego granicami , m.in.: w Hiszpanii, Grecji czy Włoszech.Wspólna praca artystyczna zespołu została nagrodzona licznymi  wyróżnieniami  i nagrodami, wśród nich znajdują się: Odznaka Honorowa Zasłużony dla Kultury Polskiej, Hit Wielkopolski czy Nagroda Główna Wielkopolskiego Towarzystwa Kulturalnego.

„Mój zespół - Mażoretki „Charme” znajduje się w czołówce zespołów paradnych kraju, do nas też należą liczne trofea i nagrody. Jestem ogromnie dumna, że mogę realizować tam moje pasje i zamiłowania artystyczne. Cieszę się, że od wielu lat czuję się potrzebna i mogę przekazywać moje doświadczenia młodszym koleżankom, a przy okazji zwiedzam i podziwiam różne zakątki Europy.

 

Kamila Wiktorska

„Od 8 lat trenuję karate KarateKyokushin, a od 4 lat jednocześnie łączę to z treningami K1 i Tajskim Boksem. Osiągnęłam wiele na zawodach w różnych kategoriach, takich jak: grapling, kumite czy właśnie K1. Uczestniczyłam również w wielu pokazach sztuk walki . Cały czas się szkolę Mam wiele tytułów mistrza czy wicemistrza Polski w różnych kategoriach wiekowych i kategoriach stylu walki. Od najmłodszych lat sporty walki były moją pasją. Mój trener pomógł mi się rozwijać, jak tylko zauważył, że mam do tego talent i predyspozycje. Sporty walki to moja pasja. Realizuję się w tym i dbam o nieustanny rozwój.”