Trenowali osobowość i kondycję, czyli obóz kompetencyjny w ZS CKU

Czytasz
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Trenowali osobowość i kondycję, czyli obóz kompetencyjny w ZS CKU

Grudzień 14, 2018 - 17:04
Opublikowano w:

W minioną środę i czwartek (12-13 grudnia br.), dwie klasy liceum ogólnokształcącego o profilu  policyjnym i bezpieczeństwa wewnętrznego z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. S. Batorego w Koninie uczestniczyły w obozie kompetencyjnym organizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu. Specjalnie przygotowane zajęcia odbywały się w Ośrodku Szkoleniowym w Kiekrzu. Obóz szkoleniowy to drugi w cyklu z obowiązkowych w klasach o profilu policyjnym i bezpieczeństwa wewnętrznego - wynikający z porozumienia szkoły  z Wojewódzką Komendą Policji w Poznaniu. Tym razem spotkanie dotyczyło autoprezentacji i ogólnego przygotowania do poszczególnych etapów rekrutacji do Policji. Na początek młodzież prezentowała się indywidualnie podczas symulacji rozmowy kwalifikacyjnej przed komisją, której przewodziła Pani Psycholog z Sekcji Psychologów KWP w Poznaniu. Prowadząca zajęcia, mając doświadczenie w rekrutacji Policjantów, oprócz czasem zaskakujących pytań, po każdym wystąpieniu ucznia dawała bardzo cenne wskazówki, np. jakich błędów w wypowiedziach na swój temat unikać, a  jakie atuty podkreślać. Tego samego dnia uczniowie uczestniczyli w warsztatach z zakresu komunikacji niewerbalnej i autoprezentacji z trenerem interpersonalnym.

Drugi dzień rozpoczął się od  przejazdu  do Wyższej Szkoły Pedagogiki i Administracji im. Mieszka I w Poznaniu, gdzie doświadczony były policjant,  a obecnie wykładowca uczelni, przybliżył problem związany z cyberprzemocą i stalkingiem. Kolejnym punktem programu był przejazd do Wydziału Kadr i Szkolenia KWP (hala sportowa). Tutaj, pod czujnym okiem instruktora – policjanta, po wcześniejszym omówieniu zasad pokonywania toru przeszkód, kadeci sami sprawdzali swoje możliwości. Oprócz dokładnego omówienia każdego etapu toru, prowadzący podpowiadał jak sprawniej i szybciej wykonać dane ćwiczenie.  Na koniec intensywnego obozu szkoleniowego pozostała wizyta w Interaktywnym Centrum Bezpieczeństwa SKODA Auto-lab. To zaawansowane technicznie i przyjazne Interaktywne symulacje dotyczące zasad pracy niektórych części w samochodzie, typu hamulce, poduszki powietrzne, pasy bezpieczeństwa. Największą popularnością cieszy się zawsze symulator dachowania i hamowania – tak było i tym razem. Młodzi adepci  służb mundurowych na własnej skórze mieli możliwość sprawdzenia” zachowania” auta w czasie kolizji i nie tylko…Zatem była nauka poprzez zabawę i doświadczenie.

MN