Udział Uczniów z Klubu Młodego Ekonomisty Szkolnie w Konińskiej Izbie Gospodarczej

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Udział Uczniów z Klubu Młodego Ekonomisty Szkolnie w Konińskiej Izbie Gospodarczej

Wrzesień 19, 2018 - 13:16
Opublikowano w:

W dniu 18 września 2018 roku Uczniowie klasy 2 E w ramach działalności Klubu Młodego Ekonomisty uczestniczyli w szkoleniu „Jak zwiększyć sprzedaż i sięgać po zysk, którego nie widać?” prowadzonego przez Krzysztofa Frydzyńskiego z firmy FiM Consulting sp. z o.o., a zorganizowanego przez Konińską Izbę Gospodarczą. Uczniowie otrzymali zaproszenie na szkolenie w ramach współpracy ZSCKU z KIG.

W szkoleniu brali udział przedsiębiorcy, będący członkami KIG z różnych obszarów: produkcji, przetwórstwa, dystrybucji oraz handlu.

Zapoznaliśmy się z diagnozą wskaźnikową, a szczegółowo omówiono rentowność klienta w wymiarach:

  • marketingu handlowego i bonusów
  • pozyskiwania zamówień
  • transportowania dostaw
  • przetwarzania zamówień
  • składowania w magazynie
  • przygotowania produkcji
  • zaopatrzenia w surowce

Analiza klientów z uwzględnieniem powyższych obszarów, często wskazuje, że duży klient przynosi straty, a nie jak z założenia można byłoby twierdzić zyski. Stąd analiza rentowności poszczególnych klientów firmy, czyli WIELORYBY ZYSKOWNOŚCI KLIENTÓW.

AR