V Przysięga Klas Mundurowych w ZSCKU - cz. 1

Czytasz
2 minuty
Do tej pory przeczytałeś

V Przysięga Klas Mundurowych w ZSCKU - cz. 1

Październik 26, 2018 - 20:20
Opublikowano w:

26 października na placu przed budynkiem Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie odbyła się V Przysięga pierwszych klas mundurowych – Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym i bezpieczeństwa wewnętrznego oraz technikum ekonomicznego –o specjalności administracja celno-skarbowa (również klasa mundurowa) i klasa strażacka. Swoją przysięgę składały także pozostałe klasy pierwsze młodzieżowe, czyli klasa logistyczna, handlowo-informatyczna, logistyczno-ekonomiczna oraz  branżowa w zawodzie sprzedawca, kierowca-mechanik-strażak oraz przedstawiciele słuchaczy form dla dorosłych.

Uroczystości rozpoczęły się częścią artystyczną związaną z sylwetką patrona szkoły – Stefana Batorego. Ponadto z muzycznymi występami zaprezentowali się laureaci szkolnego Konkursu Pieśni i Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej, którzy przypomnieli zgromadzonym znane utwory związane z historią naszego kraju.                                   

W tym ważnym dla szkoły wydarzeniu, oprócz nauczycieli, uczniów oraz rodziców, udział wzięło wielu oficjalnych gości. Przybyły również przedszkolaki z Przedszkoli nr 1, 2 oraz 25, a także reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 1. Na początku tego ważnego wydarzenia głos zabrał gospodarz, czyli dyrektor ZS CKU - Krzysztof Pachciarz. W swoim wystąpieniu dyrektor podkreślił jakie znaczenie ma dzień przysięgi i jej treść w wypełnianiu obowiązków szkolnych, a także jakie wyzwania czekają młodzież.

 Na uroczystości nie mogło zabraknąć pokazu musztry obowiązkowej i paradnej w wykonaniu uczniów klas mundurowych. Na zakończenie części oficjalnej, uczniowie przemaszerowali krokiem defiladowym ulicą Wodną, na bulwarach salutując Dyrektorowi szkoły oraz gościom honorowym. Ponadto po raz pierwszy w czasie apelu nastąpiło uroczyste przekazanie władzy nowemu zarządowi Samorządu Uczniowskiego.

Cześć I zakończyła się defiladą, a na dziedzińcu ZS CKU czekały imprezy towarzyszące. Jak to na przysięgach wojskowych bywało, nie mogło zabraknąć „grochówki”, gorącej herbaty i słodkości przygotowanych przez naszą młodzież. Oprócz pokazu musztry paradnej i obowiązkowej w części oficjalnej, obecni mieli okazję obejrzeć pokaz Judo z komentarzem trenera Marka Grabowskiego. Część piknikową uświetniły także występy szkolnego zespołu oraz utalentowanych solistów z ZS CKU z Krystianem Wojtasikiem na czele.

Ponadto w czasie uroczystości wręczono wielu naszym uczniom wyróżnienia, dyplomy uznania oraz podziękowania. Lista tych, którzy ciężko pracują na rzecz szkoły jest bardzo długa, oto osoby wyróżnione:

 • Szymon Jamróz – radiowęzeł
 • Grzegorz Kulig – radiowęzeł
 • Wiktor Pacholski - radiowęzeł
 • Kamil Augustyniak – radiowęzeł.

  Podziękowania za szczególne zaangażowanie i prace na rzecz szkoły przekazano:

 • Justynie Wojciechowskiej
 • Justynie Zawadzkiej
 • Patrycji Kmiotek
 • Kamili Koziarskiej
 • Martyny Siwińskiej
 • Krystianowi Wojtasikowi
 • Monice Trawińskiej.

Grupa musztry paradnej, która w maju zajęła II miejsce w Wojewódzkim Przeglądzie Musztry Klas Mundurowych. Podziękowania dla:

 • Natalii Zalas – dowódcy grupy
 • Eryka Starczyńskiego
 • Jakuba Winkowskiego
 • Filipa Stożka
 • Sylwii Wiśniewskiej
 • Patrycji Najberg
 • Beaty Kubaszewskiej
 • Martyny Siwińskiej
 • Kamili Szymańskiej
 • Wiktorii Dzięcielak
 • Darii Sękowskiej
 • Olgi Gmachowskiej
 • Renaty Lebiody

oraz młodzieży z tak zwanej rezerwy, która dzielnie zastępowała koleżanki i kolegów, gdy z różnych przyczyn nie mogli uczestniczyć w pokazach: Katarzyna Pyrzyńska i Wiktoria Szkudlarek.

Zwycięzcy szkolnego Konkursu Pieśni i Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej:

 • Krystian Wojtasik,
 • Sandra Kamińska,
 • Justyna Zawadzka,
 • Martyna Siwińska
 • Agata Śmiłowska.

Dyplomy Uznania dla osób zaangażowanych w pomoc podczas obozu unitarnego dla:    

 • Piotra Andrzejczaka z klasy 2BW
 • Dominika Augustyniaka i Miłosza Łukasiewicza z klasy 2 P
 • Krystiana Pawlaka, Patryka Kotwasa i Miłosza Tomaszewskiego z klasy 2 BS
 • Aldony Nowaczyk, Natalii Nawrocką, Sandry Filipczak, Klaudiusza Podgórskiego i Pawła Paproty z klasy 2E
 • Anny Kaczmarek, Renaty Lebiody, Sylwii Wiśniewskiej i Tomasza Bobrowskiego z klasy 3P
 • Mateusza Piaseckiego z klasy 2L
 • Wiktorii Dzięcielak, Darii Sękowskiej i Natalii Zalas z klasy 3E.

Pierwszoklasiści mieli zatem dzień pełen atrakcji, a po żmudnych przygotowaniach do Przysięgi nie ma czasu na odpoczynek, bowiem czekają szkolne obowiązki. My oczywiście życzymy „pierwszakom” samych sukcesów!

AS