Verba cordis- słowa serca

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Verba cordis- słowa serca

Listopad 26, 2018 - 10:33
Opublikowano w:

W niezwykłej atmosferze, w której zdawało się słyszeć poruszone sumienia, odbyło się spotkanie z niezwykłym człowiekiem- Panią Stanisławą Karmowską- Piniecką.
W piątkowe „samo południe”- 17 listopada 2018 roku- audytorium złożone z klas III BW i III P poznało różnobarwne fragmenty z życia Pani Stanisławy- córki Legionisty. W przejmująco szczery sposób „namalowane słowami” wydarzenia minionych lat nabrały pozapodręcznikowego, „ludzkiego” oblicza. Klimat niepodległościowych wspomnień uzupełniły- czytane przez „Kornelię” (taki pseudonim artystyczny nosi Pani Stanisława)- wiersze własne i innych polskich poetów.

Zasłuchani w reportaż z życia Pani Stanisławy nabieraliśmy coraz więcej cichej wdzięczności dla Tych, dzięki którym możemy cieszyć się wolnością, możemy mówić ojczystym językiem. Najważniejsze jednak to pozostawione w nas przekonanie: NIKT NIE MOŻE ZABRAĆ WOLNOŚCI, KTÓRA JEST STANEM DUSZY I UMYSŁU.

Za verba cordis- słowa serca wypowiedziane przez Panią Stanisławę Karmowską- Piniecką podziękowała (w imieniu wszystkich poruszonych prawdziwością przekazu) pani wicedyrektor- Ewa Dąbrowska. Spotkanie zaaranżowała pani Dorota Sobiś- kierownik Multimedialnego Centrum Informacji.

Podziękowanie dla Pani Stanisławy Karmowskiej- Pinieckiej, która oświetliła nam mroki przeszłości i przynagliła do wewnętrznej wolności i prawdy może być tylko jedno:

Bo nie jest światło, by pod korcem stało(…),
Bo piękno na to jest, by zachwycało…

DG