Wiosenna zabawa informatyków - DZIEŃ INFORMATYKA

Czytasz
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Wiosenna zabawa informatyków - DZIEŃ INFORMATYKA

Marzec 21, 2018 - 20:58
Opublikowano w:

„Przekonwertuj się” - tą piosenką rozpoczęli obchody Dnia Informatyka uczniowie klas technikum informatycznego w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie.

 

 

Plan tego dnia był bardzo bogaty i atrakcyjny.

Święto informatyków w naszej szkole rozpoczęło się od konkursów. Jako pierwszy odbył się drużynowy turniej Counter Strike Global Offensive. Na czas jego trwania nasze laboratorium informatyczne zamieniło się w miejsce rozgrywek. Osiem 5 osobowych zespołów z ośmiu klas walczyło o zwycięstwo. Klasy, które zgłosiły swoją gotowość do walki to: 1L, 1P, 1BW, 2BW, 2L, 2i, 2E i 3E.

Najlepszym zespołem okazał się zespół z klasy 2i w składzie: Jakub Chojnacki, Szymon Gatak, Hubert Frątczak, Szymon Kuśnierek, Adrian Wyrzuciński.

Finał turnieju był transmitowany w sali konferencyjnej, gdzie oglądało go wielu zagorzałych kibiców.

Nie obyło się bez gorącego dopingu.

Kolejnym punktem obchodów Dnia Informatyka był wykład poprowadzony przez dr. inż. Konrada Grzanek, wykładowcę z Wydziału Informatyki Społecznej Akademii Nauk w Łodzi, programistę specjalizującego się w programowaniu funkcyjnym, praktyka z wieloletnim doświadczeniem w branży IT, przy tym – nauczyciela akademickiego i naukowca posługującego się metodami machine learning w badaniach związanych z oceną jakości oprogramowania. Ciekawe ćwiczenia i opowieści wprowadziły naszych uczniów w tajniki programowania, z którym wielu z nich wiąże swoją przyszłość zawodową.

Następną konkurencją w ramach obchodów Dnia Informatyka w naszej szkole były rozgrywki międzyklasowe sprawdzające praktyczną znajomość budowy komputera. Na początek informatycy przybili symbolicznego „żółwika” na znak szkolnej wspólnoty informatycznej. Potem były rozgrywki. Wiele emocji budziła konkurencja polegająca na złożeniu z podzespołów zestawu komputerowego do stanu gotowości i uruchomienia systemu operacyjnego. Jury po wielu trudach wyłoniło najlepszą klasę informatyczną. „We are the Champions” zabrzmiało dla reprezentacji z klasy 1HI. Drugie miejsce zajęła ekipa z klasy 4HI, na trzecim - drużyna z klasy 3HI, zaś czwarte miejsce zajęli uczniowie z klasy 2I.

Zmagania uczniów uwieńczone zostały galą wręczenia nagród przekazanych na ręce zwycięzców przez Dyrekcję szkoły.

Na okoliczność święta informatyków w ZSCKU, uczniowie wydrukowali w technice 3D symboliczny stateczek, który będzie przypominał, że pływamy po morzach możliwości, jakie roztacza przed nami informatyka.

Dziękujemy Dyrekcji za udział w naszym święcie oraz wielu uczniom za zaangażowanie w organizację tego dnia.

Zespół informatyków