WIZYTA LOGISTYKÓW W WYŻSZEJ SZKOLE LOGISTYKI I ZAJEZDNI MPK W POZNANIU

Czytasz
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

WIZYTA LOGISTYKÓW W WYŻSZEJ SZKOLE LOGISTYKI I ZAJEZDNI MPK W POZNANIU

Maj 27, 2019 - 08:15
Opublikowano w:

W ramach praktyki zawodowej uczniowie klasy II L w dniu 24.05.2019r. pod opieką p. Agaty Wietrzychowskiej – Osiki, p. Agnieszki Michalskiej i p. Janusza Gniewkowskiego udali się do Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Na miejscu  przywitał nas p. Jakub Gajdziński - pracownik WSL, który  przedstawił młodzieży ofertę uczelni i możliwości rozwoju swojej kariery zawodowej. Byliśmy również w laboratorium RFID, gdzie poznaliśmy praktyczne zastosowanie systemu GS 1(kodów kreskowych) i technologii RFID.  Interesujące dla uczniów okazały się zajęcia praktyczne z formowania ładunków zgodnie z wytycznymi  treści  zadania.

Na zakończenie wizyty w murach uczelni odbył się wykład  dr. inż. Ireneusza Fechnera,  pt.”Gospodarka cyfrowa i jej wpływ na logistykę”.

Kolejnym punktem wycieczki edukacyjnej była zajezdnia MPK Franowo w Poznaniu, czyli  największa zajezdnia tramwajowa w Polsce oraz jedna z najnowocześniejszych w  Europie.  Pierwszy  etap zwiedzania to obiekt przygotowany na przyjęcie 100 tramwajów z opcją umożliwiającą dostosowanie do stacjonowania kolejnych 50 pojazdów. Młodzi logistycy z Batorego mieli możliwość poznać zasady zarządzania tramwajową komunikacją miejską od strony praktycznej oraz pogłębić wiedzę w zakresie funkcjonowania tego rodzaju transportu.  Cały obiekt, liczący 18 ha, a szczególnie zabytkowy tramwaj ,zrobił na uczestnikach duże wrażenie. Na zakończenie wycieczki udaliśmy się do „serca zajezdni”- do pomieszczenia dysponenta. Mieliśmy możliwość poznania w praktyce funkcjonalności systemu DMS, który połączony z rozkładami jazdy decyduje, na który tor w zajezdni powinien dotrzeć dany tramwaj tak, aby w odpowiednim czasie mógł wjechać na poznańskie torowiska- to pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce.  

Wizyta  uczniów w WSL i zajezdni MPK była okazją do porównania wiedzy teoretycznej z jej praktycznym zastosowaniem. Mamy nadzieję, że wycieczka pomogła  lepiej zrozumieć realizowane procesy logistyczne w praktyce.

AM
AW-O
JG