Wizyty studyjne w przedsiębiorstwach branży logistycznej

Czytasz
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Wizyty studyjne w przedsiębiorstwach branży logistycznej

Maj 20, 2019 - 10:21
Opublikowano w:

Na zakończenie praktyki zawodowej, w dniu 17.05.2019 roku, uczniowie klasy III technikum logistycznego pod opieką p. Agaty Wietrzychowskiej – Osiki i p. Agnieszki Michalskiej odwiedzili przedsiębiorstwa branży logistycznej.

W pierwszej kolejności udaliśmy się do Firmy KRAMP Sp. z o. o. w Modle Królewskiej, gdzie zostaliśmy zapoznani  ze specyfiką działalności firmy, możliwością odbywania praktyk zawodowych, a także aplikowania do pracy.

Następnie  udaliśmy się na magazyn, gdzie uczniowie mogli zobaczyć jak „wyglądają od  wewnątrz” realizowane procesy magazynowe.  Uczniowie zapoznali się z organizacją pracy w magazynach: wysokiego składowania, drobnicowym,  materiałów niebezpiecznych oraz z  przepływem towarów od strefy przyjęć, składowania, kompletacji do strefy wydań, a także wykorzystaniem urządzeń transportu wewnętrznego. Była to doskonała lekcja poglądowa, a obsługa regału wózkami specjalistycznymi  dostarczyła dużej dawki adrenaliny. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał od Firmy KRAMP symboliczny prezent. Dziękujemy pracownikom firmy za tę  lekcję w praktyce.

Kolejnym punktem docelowym naszego wyjazdu była wizyta w Miejskim Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi Spółka z o.o. w Koninie. Swoją wizytę rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu ukazującego działalność firmy i  budowy Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów. Wysłuchaliśmy  informacji, zobaczyliśmy starą część zakładu, a następnie przekonaliśmy się jak  krok po kroku  przebiegały  prace budowlane oraz  jak powstawał Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów. Następnie pod opieką pracownika zakładu udaliśmy się na zwiedzanie miejsca według określonej trasy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa i  środków ochrony osobistej. Zobaczyliśmy hale bunkrowe na odpady komunalne, nowoczesną spalarnię odpadów i jej” centrum dowodzenia”. Każdy z nas zajrzał do pieca, w którym są wypalane odpady. Dowiedzieliśmy się, że rocznie metodą termiczną przekształcane jest 94 000 ton odpadów komunalnych, a wyniku tego procesu produkowane jest około 120 000 GJ energii cieplnej oraz 47 000 MWh energii elektrycznej.

Cały kompleks obiektów zrobił na nas duże wrażenie.

Uczniowie znają podstawy gospodarki odpadami, a  w praktyce mogli się przekonać o  specyfice i wynikających z niej korzyściach. Była to też znakomita lekcja uświadamiająca zasady zbiórki, selekcji, przetwarzania i unieszkodliwiania wszelkiego rodzaju odpadów komunalnych.

AM
AW-O