Wojewódzkie Seminarium Szkolnictwa Zawodowego

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Wojewódzkie Seminarium Szkolnictwa Zawodowego

Październik 11, 2019 - 20:16
Opublikowano w:

Dnia 08.10.2019 w Zespole Szkół Technicznych w Turku odbyło się Wojewódzkie Seminarium Szkolnictwa Zawodowego.

Seminarium w Turku było kolejnym z cyklu przedsięwzięć wspomagających szkoły w realizacji nowej koncepcji kształcenia zawodowego i stanowiło kontynuację zagadnień omawianych podczas Konferencji „Partnerzy w kształceniu zawodowym z wykorzystaniem nowej podstawy programowej” we Wronkach oraz Regionalnego Kongresu Zawodowego w Centrum Badań i Nowoczesnych Technologii w Grzymysławicach, niedaleko Wrześni. Program seminarium uwzględniał kierunki realizacji polityki oświatowej Polski w roku szkolnym 2019/2020 w zakresie tworzenia oferty programowej w kształceniu zawodowym, nowej klasyfikacji szkolnictwa branżowego, wdrażania nowych podstaw programowych kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego oraz warunków realizacji kształcenia w zawodach. Spotkanie miało na celu przedstawienie przemian w kształceniu zawodowym w zakresie umiejętności konstruowania programów nauczania w świetle nowych przepisów.

Podczas warsztatów przy stołach branżowych uczestnicy mogli doskonalić praktyczne aspekty stosowania przepisów prawa w realizacji programów kształcenia w zawodach szkolnictwa branżowego. Nie zabrakło też interesujących wykładów. Zarys problematyki konstruowania programów nauczania w szkołach zawodowych przedstawił Zbigniew Talaga z Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty, natomiast Jan Palacz, dyrektor Zespołu Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie mówił o tworzeniu programów nauczania w świetle zmian w przepisach prawa.

W seminarium uczestniczyli również nauczyciele z naszej szkoły: Jan Wawrzyniak – wicedyrektor, Emilia Walczak – Przewodnicząca Komisji Przedmiotów Zawodowych, Waldemar Szymczak – nauczyciel przedmiotów informatycznych i Janusz Gniewkowski – nauczyciel przedmiotów logistycznych.