WROCŁAW – PRAGA – SKALNE MIASTO – LOGISTYCY W TRASIE

Czytasz
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

WROCŁAW – PRAGA – SKALNE MIASTO – LOGISTYCY W TRASIE

Październik 01, 2018 - 13:24
Opublikowano w:

Logistycy z  ZS CKU  wspólnie poznawali południowozachodnią część Polski i zachodnią część Czech.  

Wrocław przywitał nas słońcem – a Wrocławska multimedialna Fontanna – otoczona pergolą, przy Hali Stulecia pozwoliła nam nie tylko podziwiać jej uroki, ale również świetnie się bawić. Podzieleni na 4 zespoły, wraz z opiekunami, rozpoczęliśmy Grę Miejską. Wcześniejsze opowieści  Przewodnika - Pana Tomasza Kuśmirka, pomogły w  udzielaniu  odpowiedzi, bez szukania w Internecie. Kreatywnością i samodzielnością gracze wykazali się przy zadaniu ułożenia wiersza o Wrocławiu.
Ogród japoński, a potem  Stary Rynek. Z Wrocławia udaliśmy się do  Pensjonatu BOROWIK w Jagniątkowie.  Integracja wieczorową porą  to nie tylko gry  zabawy, ale również mecze siatkówki i piłki nożnej.

Dzień drugi – PRAGA! Górskie drogi  Karkonoszy i stolica Czech. Z Panią Kasią,  przewodniczką, rozpoczęliśmy od panoramy Pragi …cudowna… Katedra i Rynek z pałacami, zamkami ,zabytkami… Katedra Świętych  Wita, Wacława i Wojciecha to siedziba arcybiskupów praskich i prymasa czeskiego, główny kościół Pragi – na wzgórzu zamkowym Hradczany. Ogrody Wallensteina i słynna ściana wyłożona tufem wulkanicznym – no i białe PAWIE!  Most Karola  na Wełtawie w Pradze łączy dzielnice Malá Strana i Staré Město – wszyscy dotykaliśmy miejsc, które mają NAM przynieść szczęście!

Dzień trzeci – SKALNE MIASTO –ADRSPACH to labirynt skalny ,skupionych w pobliżu siebie i oddzielonych wąskimi rozpadlinami dróżek, otoczonych malowniczym lasem sosnowym. Tu były i  wędrówka po górach, rejs i, a także niezapomniane widoki i  świeże powietrze.  

Wróciliśmy szczęśliwi i zadowoleni w piątek 28.09.2018r.

Uczniowie Klas 4 L i 2 L wraz z Opiekunami

AR i DB

Tagi: