Wycieczka przedmiotowa celników

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Wycieczka przedmiotowa celników

Maj 25, 2019 - 17:46
Opublikowano w:

Dnia 22-05-2019 klasa 3 technikum ekonomicznego odwiedziła Oddział Celny Portu Lotniczego Poznań Ławica. Młodzież wzięła udział w warsztatach przygotowanych przez funkcjonariuszy placówki.  Spotkanie pozwoliło usystematyzować uczniom zdobytą wiedzę na lekcjach z dziedziny: „Prowadzenie polityki celnej” oraz poznać funkcjonowanie  i procedury obowiązujące w porcie lotniczym. Oprócz zagadnień związanych ze zwalczaniem nielegalnego przewozu towarów, kontrabandy oraz realizowania odpraw towarów, przyszli pracownicy służb mieli możliwość zaobserwowania w akcji funkcjonariusza Elmo -owczarka belgijskiego.  Młodzież mogła również obejrzeć wyposażenie nowych  samochodów służby Celno-Skarbowej oraz Straży Granicznej. Niewątpliwie duże wrażenie na uczniach zrobiła funkcjonująca na terenie Portu Lotniczego Poznań Ławica ,Jednostka Straży Pożarnej.
Wizyta w Urzędzie to kolejny etap realizowanego w  ZS CKU programu innowacji pedagogicznej dla  technika ekonomisty  o specjalności – administracja celno-skarbowa.
EW