Wycieczka przedmiotowa do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Koninie

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Wycieczka przedmiotowa do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Koninie

Maj 13, 2019 - 09:47
Opublikowano w:

W dniu 09 maja 2019 r. uczniowie klasy II BS (klasa strażacka), wraz z opiekunem – panem Jackiem Marciniakiem,  odwiedzili strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 2. Celem spotkania było przybliżenie uczniom specyfiki pracy straży pożarnej oraz zasad bezpiecznego zachowania się w domu, w szkole i w miejscu publicznym.

Poruszono również temat czadu, jego właściwości oraz zagrożenia jakie stwarza. Strażacy zaprezentowali uczniom wyposażenie wozów bojowych, a także sprzęt niezbędny podczas akcji ratowniczych. Uczniowie przez chwilę mogli wcielić się w rolę strażaka korzystając ze specjalistycznego sprzętu oraz siedząc w kabinie wozu strażackiego. Zapoznaliśmy się także z budową komory dymowej, która służy do celów szkoleniowych w konińskiej jednostce. Podczas spotkania uczniowie uzyskali cenną wiedzę dotyczącą niebezpiecznej i odpowiedzialnej pracy straży pożarnej.

Na zakończenie naszej wizyty uczniowie podziękowali strażakom za miłe i interesujące spotkanie oraz niezapomniane przeżycia.

JM