Wystartuj z biznesem w 2 dni

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Wystartuj z biznesem w 2 dni

Listopad 13, 2019 - 15:51
Opublikowano w:

W dniach 05-06.11.2019 r. szóstka uczniów z naszej szkoły brała udział w Zespołowych Warsztatach Ekonomicznych Startup Shaker „Być przedsiębiorcą”.

Prowadzący przywitali uczestników przedsięwzięcia słowami „ Wystartuj z biznesem w 2 dni” , zapewniali, że czeka ich  niezwykła przygoda, podczas której poznają 7 etapów pozwalających  założyć własną firmę i poczuć się prawdziwym przedsiębiorcą.

Do 7 etapów zaliczyli:

  1. Kreowanie pomysłu na biznes
  2. Przygotowanie oferty
  3. Dotarcie do klienta
  4. Plan finansowy
  5. Zespół
  6. Weryfikację pomysłu
  7. Prezentację pomysłu

Były to dwa dni bardzo intensywnej pracy naszej młodzieży, podczas której stworzono  pomysł na biznes, opracowano  każdy z 7 w/w etapów. Prowadzący dotrzymali słowa danego na początku, młodzi ludzie mogli przenieść się w świat twórców biznesu.

Kolejnym dużym wyzwaniem będzie  dzień 21.11.2019 r., podczas którego odbędzie się finał konkursu. Młodzież z ZSCKU  będzie  rywalizować ze wszystkimi szkołami średnimi w Koninie. Trzymajmy kciuki za naszych przedstawicieli,  przed nimi trudne zadanie, ponieważ konkurencja jest ogromna...