Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie w elitarnym gronie

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie w elitarnym gronie

Kwiecień 26, 2021 - 10:10
Opublikowano w:

W Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Stefana Batorego w Koninie 23.04.2021r. odbył się finał tegorocznej VI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich.

Organizatorem Olimpiady jest Stowarzyszenie Dyrektorów i Nauczycieli Twórczych i Aktywnych Szkół Zawodowych w Bydgoszczy. Olimpiada, a wcześniej Turniej Wiedzy i Umiejętności Handlowo-Menedżerskich, jest organizowany nieprzerwanie od 1995 roku. Do udziału w rywalizacji zapraszani są uczniowie średnich szkół zawodowych, kształcących się szczególnie w zawodach technik ekonomista, technik handlowiec, technik rachunkowości, technik reklamy. Laureaci i finaliści natomiast są nagradzani  zwolnieniem z części pisemnej egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Olimpiada składa się z trzech etapów. W tym roku w etapie szkolnym wzięło udział ok. 1800 uczniów z 75 szkół. Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 344 uczniów z 69 szkół, a do etapu centralnego 62 uczniów - wśród nich Nikola Giemza – uczennica II klasy technikum ekonomicznego ZS CKU im. Stefana Batorego w Koninie, która reprezentowała region koniński.

Nikoli gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

EW

Tagi: