"Zielona taktyka" w Puszczy Bieniszewskiej

Czytasz
mniej niż
1 minutę
Do tej pory przeczytałeś

"Zielona taktyka" w Puszczy Bieniszewskiej

Listopad 27, 2018 - 14:41
Opublikowano w:

W dniu 24 listopada 2018 uczniowie naszej  szkoły, strzelcy JS 4150 Konin wraz ze strzelcami powiatu konińskiego, przeprowadzili wspólne zajęcia szkolno-zgrywające, na terenie Puszczy Bieniszewskiej. Na zbiórce powstały dwie grupy z połączonych sił obu jednostek. Jedna to byli strzelcy, których zadaniem była dywersja, tworzenie zasadzek oraz działania rozpoznawcze, a druga to rekruci, którzy byli grupą bojową mającą  odpierać ataki "wroga".

Ćwiczenia miały formę marszu około 10 km, w czasie którego na całej długości trasy były przygotowane niespodzianki dla grupy bojowej oraz przystanki i na których był realizowany materiał szkoleniowy dla rekrutów. W nim znajdowało się między innymi „medycyna cywilna” oraz „medycyna pola walki” wraz z ewakuacją rannego, podstawy patrolu oraz reakcji na kontakt a także szkolenie ogniowe. Całość zakończyła się o 15:30 w Kazimierzu Biskupim. Funkcję Instruktora głównego pełnił sierżant Witkowski.

Nadzór sprawowali porucznik Gniewkowski i chorąży Marciniak

JG